اجاره سوئیت و ویلا در عسلک لواسان

اجاره سوئیت و ویلا در عسلک لواسان

لواسان شهری زیبا و مرکز بخش لواسانات در شهرستان شمیرانات در استان تهران است. این شهر که در ۱۱ کیلومتری شمال شرقی پایتخت قرار دارد، نزدیک‌ترین ییلاق به شهر تهران است. در اصطلاح عامیانه به این شهرک لواسون می گویند. لواسان به معنای پشته طلوع خورشید یا پشته کوهی است که خورشید از آن طلوع می کند.

 ویژگی های شهر لواسان

این شهر به دلیل قرار گرفتن در منطقه کوهستانی شمالی استان تهران و ارتفاعات البرز دارای آب و هوای نیمه مرطوب و مرطوب با زمستان های طولانی و سرد است به طوری که میانگین دمای هوا در سردترین ماه سال به کمتر از – 15 درجه سانتیگراد. آب و هوای این شهر به طور کلی تحت تأثیر عوامل جغرافیایی به ویژه ناهمواری است. بارش شدید برف و باران در اکثر فصول سال باعث ایجاد چشمه ها، آبشارها و رودخانه های زیادی در این منطقه شده است. سطح برف در برخی دره‌ها، شکاف‌های کوهستانی و قله‌های مرتفع اطراف شهر لواسان در زمستان به بیش از 20 متر می‌رسد و یخچال‌هایی ایجاد می‌کند که تا بارندگی زمستان آینده باقی خواهند ماند.

اجاره سوئیت و ویلا در عسلک لواسان

جاذبه های گردشگری لواسان

شرایط اقلیمی مطبوع در مجاورت شهر تهران و مناظر بدیع این منطقه را به یک جاذبه گردشگری و تفریحی تبدیل کرده است به طوری که میلیون ها گردشگر در تعطیلات وارد این شهر می شوند.

سد لتیان

سد لتیان در جنوب لواسان واقع شده است که در سال 1346 به بهره برداری رسید.این سد بتنی نقش مهمی در تامین آب و برق تهران دارد. نام این سد قبل از انقلاب فرحناز بوده است. رودخانه جاجرود که از ارتفاعات دربندسر، گرمابدر، ایگال، رایگان و قسمت های جنوبی توچال (بخشی از رشته کوه های البرز مرکزی) سرچشمه می گیرد، حوضه آبریز اصلی سد است.

پارک جنگلی تلو

یکی از مهم‌ترین دلایل سفر به لواسان برای عده زیادی از گردشگران، گشت و گذار و تفریح در پارک جنگلی تلو است. این پارک به نام‌های دیگری چون پارک غزال و پارک لواسان نیز شناخته می‌شود و یکی از بهترین و بزرگ‌ترین پارک‌های جنگلی پایتخت است. پارک تلو در کیلومتر ۵ جاده تلو واقع شده است، بنابراین دسترسی به آن برای پایتخت نشینان خیلی راحت‌تر از جاهای دیگر است.

اگر در تهران زندگی می‌کنید و دنبال مکانی دنج برای تعطیلات آخر هفته خود هستید، جایی بهتر از پارک تلو پیدا نخواهید کرد. با حضور در این پارک، چنان آرامشی کل وجودتان را فرا خواهد گرفت که تما خستگی‌های کار و زندگی روزمره به یکباره از تنتان خارج می‌شود. در مسیر رسیدن به این پارک، از جاده‌هایی عبور می‌کنید که از دو طرف با درختان و گونه‌های گیاهی متنوع محاصره شده‌اند. جالب است بدانید در ارتفاعات پارک پرندگان وحشی مثل عقاب، شاهین و قرقی زندگی می‌کنند. سراسر این پارک پوشیده از درختان گوناگونی مثل کاج، سرو نقره‌ای، نارون، سنجد و… است که در میان آنها، آلاچیق‌های زیادی برای رفاه و تفریح گردشگران تعبیه شده‌ است.

اجاره اقامتگاه در عسلک لواسان

عسلک یکی از منطقه های لواسان است که در داخل محدوده ی آن قرار گرفته است و دارای ویلا ها و باغات فراوانی است که به دلیل سرمایه گذاری های انبوهی که در این منطقه شده است باعث شده است که به گران قیمت ترین مکان های تهران به شمار رود اگر چه می خواهید ویلایی را اجاره کنید اصلا نگران نباشید چرا که سپنجا این مسئله را حل کرده است شما قبل از سفرتان سری به سایت سپنجا بیاندازید و با ویلا هایی که موجود است را رزرو کنید و سفری با خیال راحت را به همراه خانواده بگذرانید شما حتی می توانید اجاره سوئیت در عسلک لواسان و یا اجارهاقامتگاه بوم گردی در لواسان را به راحتی از سپنجا دریافت کنید.

منبع:

اشتراک گذاری

6 یک نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.